BLOGGER / FARE İMLECİ ÖZELLEŞTİRME


Fare imleci blogda oldukça güzel duran bir eklenti bence. Ama bloğunuza uygun yani temanıza uyabilecek imleci seçmekte bir o kadar önemli. Tema ve içeriğinizle alakasız bir imleç inanın sanki o bloğa ait değilmiş gibi duracak, bu da hoş bir görüntü olmayacaktır. O yüzden eklemek için eklemeyin, gerçekten size ve bloğunuza uygun bir imleç bulduktan sonra ekleyin. Yazım hep burada duracak :)))BİR REKORDA BENDEN
Ranao'nun şu yazısını okuduktan sonra oldukça şaşırmıştım nasıl kafası karışmıyor falan diye, sonra 'birden fazla diziyi aynı anda izleyenler kulübüne' bende katıldım :)) Rekorum şuan da 6 :)))


#MİM / YİYECEKLER VE İÇECEKLER

Yok yok yine mimlenmedim.. Bir gün bende mimleneceğim diye umuyorum.

Neyse ben yine Renklitırtıl'dan bir mim aldım ve onu cevaplayacağım. Aslında kendi kendimi mimlemek biraz tuhaf biliyorum ama diğer cevapladığım mim tık  Kore ile ilgiliydi bu daha genel bir mim..
Tam benlik bir mim :))

Hadi başlayalım bakalım ...
SUKİTTE İİ NA YO


Spoiler İçermez.
İzlediğim ilk ve tek anime.. Genelde ilk anime olarak hep Death Note öneriliyor ama ben daha çok romantik ve komedi türündeki şeyleri izlemeyi seviyorum. Buradan yola çıkarak biraz arama yapmıştım ve bu animeyi bulmuştum.
Aslında görüntü kalitesi, karakterler falan oldukça iyiydi fakat kurgusunu beğenmemiştim çünkü standart bir okul kurgusuydu, ilk kez bir anime izlediğim için biraz hayallerim yıkılmıştı doğrusu.
Yinede izlediğim için pişman değilim.. Belki siz seversiniz diye tanıtmak istedim..


EN SEVDİĞİM OST'LAR

Dinlediğim ilk Kore şarkısı bir osttu, bu yüzden ostların benim için değeri biraz farklı..Eminim bir çok Kore fanı içinde öyledir. Hangimiz bölüm biter bitmez beğendiğimiz ostu bulup sıkılana kadar dinlemedik ki :))

Benim playlistimin büyük bir kısmı da ostlardan oluşmakta. Çünkü ostlar dizileri çağrıştırdığı için diziyi izlerken hissettiğim duyguları tekrar hissetmemi sağlıyor.. Bilmiyorum size de böyle oluyor mu ..

Bu ostlar bende en çok etki bırakan ve en sevdiğim ostlar, dizileri izlediniz mi bilmiyorum ama umarım ostları beğenirsiniz..


BUGÜN AŞURE GÜNÜ


Bugün Muharrem ayının 10.günü.. Yani bugün Aşure Günü.. Üstelik birde bugün Cuma.. Bayram gibi :))

BABA CANDIR (TRT 1)


Önceden yazın çıkan bütün TV dizilerini izlerdim. Fakat bu yaz o kadar fazla dizi çıktı ki hangisini izleyeceğimi şaşırdım. Sonra yaz dizileri yeni sezona taşındı, yeni sezon dizileri başladı ve tam bir kaos oluştu. Bir günde 3-4 dizi olmaya başladı. Bende seçici olmaya karar verdim ve şuan sadece 2-3 diziyi severek takip ediyorum. Onlardan biride Baba Candır.. 

AASHİQUİ 2


İzleyen herkesin etkisinde kalacağını ve seveceğini düşünüyorum .. Konusu, oyuncuları ve özellikle de filmde yer alan müzikler çok iyiydi. "Kesinlikle izlemelisiniz" diyebileceğim kalitede bir film. Ama izlemeye başlamadan önce yanınıza bol bol peçete alın ..

Spoiler İçermez.


GÜNCEL DİZİ İZLEMEK
Herkese merhaba arkadaşlar.. Bu aralar en çok muzdarip olduğum konuyla ilgili bir yazı yazmak istedim

SONBAHAR ODA DEKORASYONU

Sonbahar yorgunluğuyla ilgili yazdığım yazıda tık "Değişimlere açık olun kışlıkları çıkarmak veya pikeleri kaldırmak gibi değil. Kendinizi daha özel ve mutlu hissettirebilecek bir değişiklik, mesela yeni bir tarz yada sonbahara uygun güzel bir oda dizaynı.." demiştim.. Dekorasyon konusunu biraz açmak istedim.
Aslında bir odayı sonbahara göre değiştirmek çok çok kolay diyebilirim.. Ekstra bir bütçeye hiç gerek yok. Çünkü evinizde mutlaka sonbahara ait bir parça vardır yoksa bile yerlere dökülen yaprak ve kozalaklar var.. 

Bakalım elimizdekilerle neler yapabiliriz.. 

BLOGGER / FAVİCON DEĞİŞTİRME

Bloggerdaki en kolay şeylerden biriside favicon değiştirmek. Eminim bir çoğunuz biliyordur ..

Ben yinede bilmeyenler ve yeni ikon arayanlar için bu yazıyı yazıyorum..

BAHAR YORGUNLUĞU


Uzun zamandır üzerimde bir ağırlık,  bir bitkinlik var anlatmam. Yataktan çıkmak istemiyorum falan, gerçi hiç istemiyordum da :))))  Neyse işte sonra ben hastayım falan sandım ve biraz araştırdım, gördüm ki herkes öyle.. Meğer adı bahar yorgunluğuymuş tabi ben daha önce hiç yaşamamıştım böyle bir şey, güzel bahar havalarında hep okul olduğu için sınavlardan yorgunluk düşünemiyor insan .. Konuyu nerelere getirdim ya.. Asıl konumuza dönelim.. Bu bahar yorgunluğunu nasıl yenebiliriz..THE HEİRS


kore dizi

Çok Spoiler İçerir.
Tanıtımını yazdığım diziler arasına The Heirs'ı almasaydım arkamdan ağlardı .. Aradan koskoca 2 sene geçmesine ve sonrasında bir sürü dizi izlememe rağmen hala en beğendiğim Kore dizileri tık arasında yer almakta ^^
Bu dizide kimi ararsanız var Lee Min Ho, Park Shin Hye, Kim Woo Bin, Krystal ve daha sevebileceğiniz bir sürü oyuncu.. Ben en çok Kim Woo Bin'i sevmiştim :))
Yayınlandığı zamandan bu yana popülerliğini hiç yitirmedi . Unutulacak bir dizi de değil zaten ..
Peki ya o OSTlar neydi .. Hepsine bayılmıştım .. Ama birine daha çok bayılmıştım tık ..
Şimdi aşağıya yazacak bir şey kalmayacak hadi gelin ..

                                                   

#MİM / EN SEVDİĞİM YAN KARAKTER


kore dizi

Merhaba arkadaşlar .. Mimlenmeyi çok isterdim ama beni kimse mimlemiyor :/  Bende Renklitırtıl'dan bir mim aldım ve kendi kendimi mimledim . Ne çok mim dedim ya :)) Mim şöyle, izlediğiniz dizilerde en sevdiğiniz yan karakterler ..

MUHTEŞEM ENERJİ : KORE ŞARKILARI

k-pop
Bir yazımda tık Kore şarkılarının mutluluk getirdiğini yazmıştım . Daha sonra şunu fark ettim Kore şarkılarında müthiş bir enerji de söz konusu, kiminin dansı kiminin de melodisi bizi harekete geçirme özelliğine sahip ..

Mesela herkesin bildiği Gangnam Style. Ne zaman bu şarkıyı duysam hemen dansı aklıma geliyor ve bir anda o dansı yapma isteği oluyor ve yapmaya çalışırken (yapamazken) çok eğleniyorum ..

Özellikle spor yaparken bence bu tür şarkılar dinlemelisiniz .

Neymiş bakalım bu kadar abarttığım şarkılar ve dansları..


FLOWER BOY NEXT DOOR

kore dizi

Spoiler İçermez.
Geldik yine benim çok sevdiğim bir dizi olan Flower Boy Next Door'a .. Bu yazıyı okurken dinlemenizi istediğim bir müzik var . tık
Dizide Park Shin Hye'nin canlandırdığı baş rol Ko Dok Mi karakterini çok sevmiştim ve sanırım biraz da benimsemiştim.
Yoon Si Yoon yine çok sevimliydi, romantik komedi türündeki bir diziye de çok  yakışmıştı .
Bence dizinin konusu diğer dizilerden yani en azından benim izlediklerimden çok farklıydı ..
Ben buraları spoilerle doldurmadan tanıtıma geçelim ..


GHAJİNİ


hint filmi
Spoiler içermez.
Herkese merhaba.. Bugünde etkisinden hala çıkamadığım bir Hint filmini tanıtayım dedim.. Bu filmi okulda arkadaşlarımla izlemiştim ve inanılmaz etkilenmiştim. Özellikle de spoilersiz izleyince daha da yoğun bir ekti bırakıyor insanda.. Her Hint filminde olduğu gibi bu filmde de çok güzel şarkılar ve bu şarkılara eşlik eden klipler var. (Benim en beğendiğim.) tık .. Filmin en sevdiğim yanlarından biri bu kadar gizem ve dramın içinde gülümsemenizi sağlayacak sahneler de olması.. Kalpana ve Sanjay karakterlerini de çok sevmiştim.. Filmde sevmediğim tek şey isminin Ghajini olması, nedenini izledikten sonra anlayacaksınız. Ben çok fazla uzatmadan hadi filme geçelim ..


GRİP VE SOĞAN

she was pretty
Odada soğan bulununca grip virüsüne ne oluyor ?

Bir Kore dizisinde (She Was Pretty) gördükten sonra merak ettim ve araştırdım. Kışın gelmesini de hesaba katarak, fazla zaman geçmeden yazayım dedim. Umarım sizinde işinize yarar ..BİRAZ MUTLULUK : KORE ŞARKILARI

kore şarkıları
Yeniden merhaba..   Dün biraz mutsuz ve yorgundum. Sonra bir Kore şarkısı açtım, bir anda bütün yorgunluğum gitti ve kendimi gülümserken buldum. 
Düşündüm de bunu herkes bilmeli bence.. Bu yüzden aşağıdaki listeyi oluşturdum .. 
Umarım beğenirsiniz ve umarım bu şarkılar sizi de mutlu eder..

MA BOY / MİNİ DİZİ

 
mini dizi

Zaten minicik bir dizi olduğu için pek bir şey yazmayacağım..

Spoiler İçermez.


YAĞMURLU BİR GÜN

yağmur
Yağmurlu bir günden herkese merhaba .. Bugün hava çok güzeldi .. Serin ve yumuşacıktı.. Ben fazla dışarı çıkan bir insan olmadığım için sonbaharı tam anlamıyla hissedememiştim . Ama bugün camıma vuran yağmur damlaları odama sonbaharı getirdi adeta..
Kahvaltıdan sonra, aldım yanıma kitabımı, fonda çok sevdiğim bir şarkı, sarıldım battaniyeme bütün gün yatağımda kitap okudum, insanları stalkladım ve tembellik yaptım.. (En büyük hobilerim. )


YOU'RE ALL SURROUNDED

kore dizi


Azıcık Spoiler İçerir.
Herkese yeniden merhaba.. Bugün ne yazsam ne yazsam diye düşünürken birden aklıma bu dizi geldi.. Evet yine polisiye.. Ama ne yapayım çok seviyorum bu tür dizileri, hele birde içinde biraz komedi olursa yemede yanında yat.. En sevdiğim Kore dizilerini sıralayacak olsam ilk üçü polisiye türünde olur  kesin.. Neyse hadi diziye geçelim ..
                                           

SONBAHAR MODASI / KABAN

sonbahar
Sonbahar denince benim aklıma ilk gelen şey, her yeri kaplayan kurumuş yapraklardır .. Sonbahar modası derseniz de tabi ki sonbaharla aynı rengi paylaşan kalın kabanlar derim..
Peki bu kabanlar nasıl kombinlenmeli ..

MUTLU SOSYETE PAZARLARI..


Herkese merhaba .. Yeni bir yazı ile karşınızdayım.. Mutlu sosyete pazarları.. Bugün annemle birlikte bir sosyete pazarına gittik . Aslında eminim birçoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için şöyle söyleyeyim  genelde birçok semtte rastlayabileceğiniz belirli günlerde kurulan her şeyi bulabileceğiniz bir pazar ..

Evet her şeyi .. Takı, kıyafet, çanta, ayakkabı, telefon kılıfları, kozmetik ürünleri, mutfak eşyaları ve daha birçok şey.. Üstelik fiyatları da gayet uygun . Ben genelde kıyafet almak için gidiyorum bu tür pazarlara çünkü normal mağazalarda bulamayacağınız ilginçlikte kıyafetler var .. Donut, emoji, Simpson, pop corn , pizza, unicorn desenli birçok kıyafet.. (Tumblr kullanıcıları çok iyi bilir. ) Yalnız kalitesiz ürünlerde mevcut malesef . Bunu ayırt edebilmek için en iyisi annenizle gidin . (Anneler her şeyi bilir.) Ayrıca üniversite öğrencilerinin ve daha birçok kişinin kurduğu 2.el kıyafet stantları da görmek mümkün. Yani hayatın tam olarak içinden bir yer.. Biraz kalabalık ama bir uğrayın derim .. 

Bugünde bunu yazayım dedim umarım beğenmişsinizdir. Sosyete pazarları beni her zaman mutlu etmiştir. Sizi de mutlu etmesi dileğiyle ... 
Tasarım : Merve Canbaz