STRES, STRES, STRES

Yaklaşık 1 haftadır yeni yazı yazamıyorum, dizilerimi yarıda bıraktım, sosyal medya etkinliğim azaldı ve kitap dahi okuyamadım. Peki neden ?
Şöyle ki instagramda gezerken hiç beklemediğim bir anda karşıma üzerinde kocaman yazılarla YGS'ye kaç gün kaldığı yazılı olan bir fotoğraf çıktı. Ben bu tür büyük ve önemli sınavlarda, sınava 15 gün yada bir hafta kalana kadar sınava kaç gün kaldığıyla ilgilenmem ki zaten 1-2 hafta kala haberlerde vs. görüyorum bir şekilde. Bütün çalışma planım, programım da buna göre kuruluydu fakat planlayamadığım bir şey vardı o da STRES.
Çok fazla stres yapan bir insan değilim normalde ama bu 1 haftadır aşırı stres yaptım ve bünyem alışkın olmadığı içinde pek normal karşılayamadı bu durumu.
Stresin iyi bir şey olmadığını biliyordum fakat insanın daha çok ders çalışası gelir diye düşünüyordum ve çok rahat olduğum için kendime sürekli kızıyordum bu konuda. Anladım ki hiç öyle değil çünkü stresliyken ders dahi çalışamıyor insan.
Bende kafamı başka şeylerle meşgul etmeye çalıştım. Evin ihtiyaç listesini çıkardım, kendi ihtiyaç listemi oluşturdum, annemle temizlik yaptım, yeni okuma kitapları ve birazda olsa kafamı dağıtacak dergiler aldım yani YGS'den ve stresten birazda olsa uzaklaşmaya çalıştım.

ISS PYAAR KO KYA NAAM DOON ?


Bu diziye ilk olarak Kanal7'de denk geldim. İlk bölümleri izleyemesemde ilgimi çekti ve bırakamadım, izlemeye devam ettim. Çok güzel ilerliyordu fakat hafta sonu tatiline girdi ve ben Pazartesini bekleyemeyip internetten izlemeye devam ettim. 398 bölüm olmasından dolayı devam edemem bırakırım diye düşündüm ama hiç öyle olmadı çünkü diziye bayıldım :)
Aslında bu benim ilk Hint dizim ama bazı yönlerden bizim Türk dizilerine oldukça benziyor bu yüzden pek yabancılık çekmedim :)))
Şuan 100.bölümdeyim genelde bitirmediğim dizileri yazmıyorum ama YGS'ye az kaldı malum, ara vermem gerekebilir çok geçmeden yazmak istedim. Bir Garip Aşk adı ile Kanal7'de halen devam ediyor hafta içi her gün saat 16:00'da yayında, vakti olanlara duyurulur :) Vakti olmayıpta izlemek isteyenler internetten reklamsız bir şekilde izleyebilir. Kesinlikle tavsiye ediyorum :)WHO ARE YOU : SCHOOL 201518 yaş...
Hayallerine kavuşmak için çok erken bir yaş.
Ama bu hayallere adım atmak içinse mükemmel bir yaş.
Düşmek acıtsa da...
Binlerce kez düşüp tekrar nasıl ayağa kalkacağını öğrenmek için mükemmel bir yaş.

Spoiler İçermez.

SHE WAS PRETTY


Yazmak için sabırsızlandığım yazımı sonunda yazıyor olmak beni çok mutlu ediyor fakat çok sevdiğim dizim bittiği için de çok üzülüyorum. (Dikkat bu yazı çok 'çok' kelimesi içerir.).
 BİTMESİN istesemde bitti malesef , sanırım artık repliklerle yaşamaya alışmalıyım :) 
Dizi oldukça güzel sonlandı ve bu beni çok mutlu etti. Çünkü o kadar çeviri bekleyip, aylarca diziyi izledikten sonra kötü bir sonla bitmesini açıkçası beni biraz üzüyor. Yani dizinin mutlu sonla bitmesi, bitiyor olması gerçeğinin üzüntüsünü birazcık azalttı. Diziye tamamen şans eseri başladım diyebilirim. Şöyle ki ben dizi bulmak konusunda oldukça sorun yaşayan birisiyim aylarca izleyecek dizi bulamadığım bile olmuştur. İzlemediğim ama güzel olan eminim bir çok dizi vardır fakat keşfetmem birazcık zaman alıyor. She Was Pretty'ide 6.bölümü yayınlandıktan sonra izlemeye başladım. 
Renklitırtıl'ın bloğunda gezerken diziyle ilgili olan yazısını gördüm, zaten bir dizi arayışı içerisindeydim dedim "yeni dizim bu olsun o zaman :) ". İyi ki de demişim çünkü şuana kadar izlediğim en güzel diziydi. İzlemeyen herkese tavsiye ediyorum .


Azıcık Spoiler İçerir.

BLOGGER / YUKARI ÇIK BUTONU EKLEME


Bloglarda en çok beğendiğim eklenti yukarı çık butonları olmuştur hep :) Bende bir bloğum olur olmaz hemen yukarı çık butonu nasıl yapabilirm diye araştırdım ve bu zamana kadar bir çok şeyi öğrendiğim Blog okulu'nda buldum. Bu kolay ama çok güzel olan eklentiyi sizlerle paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar ..

#MİM / NE SÖYLERDİN ?

Mim Len Dim. Evet bu sefer gerçekten mimledim :))) Kim Je Hee'ye çok teşekkür ederim :)

Mim şöyle, karşılaşmak istediğiniz kişiye ne söylerdiniz ? Ünlü, ünsüz, yazar, şair, oyuncu, şarkıcı hiç fark etmez.Soru çok genel olduğu için ve karşılaşmak istediğim çok fazla kişi olduğundan ben bu soruyu sevdiğin Koreli bir oyuncu ile karşılaşsan ona ne söylerdin ? olarak düşüneceğim ve bu şekilde cevaplayacağım :)

BİTMESİNShe Was Pretty şu ana kadar izlediğim Kore dizilerinden en çok sevdiğim dizi oldu, hemde daha ilk 6 bölümden.
İlk olarak Renklitırtıl'ın yazdığı yazıyla tık ilgimi çeken dizi, ilk bölümden sevgimi kazandı ve bir oturuşta 6 bölümü birden izleyiverdim.
Karakterlerin her birini çok sevdim. Özellikle Siwon'un canlandırdığı karakteri çok çok çok sevdim. Seo Joon'a sevgim daha da arttı ve Hwang Jung Eum'un oyunculuğuna bir kez daha bayıldım.
Dizi hakkında yazı yazmak için bitmesini bekliyordum fakat şuan bitmesin istiyorum :(((

CHARLİE'NİN ÇİKOLATA FABRİKASI


Spoiler İçermez.
Senede en az 2-3 defa mutlaka izlediğim ve çok çok çok sevdiğim bir film.. Eminim bir çoğunuz izlemiştir ama bu filmin yeri bende çok ayrı olduğu için bloğumda da bulunsun istedim.
Her izlediğimde beni mutlu eden ve TRT'de ilk izlediğim zamana götüren bir film.. Size de senede bir defada olsa izlemenizi tavsiye ediyorum.
Yalnız izlerken canınız Willy Wonka Çikolatalarından çekebilir :))

                                                           
Tasarım : Merve Canbaz