HOTARUBİ NO MORİ E

anime
Spoiler İçermez.

Sevgili Moka'nın beni anime dünyasına sokmaya karar vermesiyle birlikte önerdiği ve benim izlediğim animeler listeme (sadece 2 tane) altın harflerle kazınan bir anime.
Aslında anime izlemeye şu yazımdan sonra gelen önerilerle başlamıştım fakat zaman kısıtlığından dolayı yarıda bırakmak zorunda kaldım. Zaman buldukça devam edecektim fakat uzun bir süre ara verince izlediğim bölümlerde aklımdan uçup gitmiş. Sonrasında da yeni çıkan Kore dizilerine yönelmemle öylece bir köşede yeniden başlamamı bekliyorlar. Buralara nereden mi geldik şöyle ki bu anime sadece 1 bölümlük ve benim gibi vakti olmayan ama anime izlemek isteyenler için mükemmel bir tercih. Sadece 1 bölümcük olduğundan ve izleme zevki kaçmasın diye hakkında çok fazla bir şey yazamadım ama şiddetle tavsiye ediyorum .. 

BUGÜN BENİM DOĞUM GÜNÜM

Bugün benim doğum günüm. Çok çok mutluyum. ^^
Bende hala bir yaş daha  büyümenin neden bu kadar bir insanı mutlu ettiğini anlamış değilim ama beni mutlu eden ve kutlamaya değer gördüğüm şey bugün dünyaya gelmiş olmam ve çok şükür iyi bir hayata sahip olmam. Yaş falan çok önemli değil yani benim için ..
Çünkü 19 yaşıma girmiş olsamda hiç öyle gibi değilim :3 Bunu etrafımdan da çok fazla duyuyorum ama bu benim için bir eleştiri değil tespit çünkü ben böyleyim benim gerçek yaşım sadece kağıt üzerinde bir sayı ^^ Bazen çok olgun çoğu zamanda da  küçük bir kız çocuğuyum ..


PRETTY MAN

Düşündüm de Jang Geun Suk'u çok seviyor olmama rağmen hiç onun yer aldığı bir dizi veya film önermemişim. Dedim hemen bir tane yazayım ^^ Neden bilmiyorum ama aklıma ilk Pretty Man dizisi geldi. 
Açıkçası sadece Jang Geun Suk var diye başladığım daha sonra konu olarak pek sevemesemde IU'nun tatlılığı, Jang Geun Suk'un kendisi bu diziyi sonuna kadar izlememi sağladı.
Konusunu pek beğenmesem de aslında heyecanlı bir diziydi hatta o zamanlar bizim evde internet yoktu arkadaşım bana bölümler yayınlandıkça indirip getiriyordu , bende okula gidene kadar bekleyemeyip serviste başlıyordum izlemeye :)))  Yani bu diziyi sevdim mi sevmedim mi bende hala çözebilmiş değilim ^^

Spoiler İçermez.
Kore Dizi

#MİM / GİTMEK İSTEDİĞİNİZ HAYALİ DÜNYA ?


Mimlerden devam edeyim dedim. Biraz birikmiş de ^^ Bonghwang Düşü yani Kore kuşumuz beni mimlemiş ona çok teşekkür ediyorum. Onun yazısı da burada okuyun derim ^^  Okunudunuz mu ?

Başlıyorum o zaman :)))


#MİM / DÜNYA DÖNÜYOR

Mimlendiğim günden bu yana ne yapsam nasıl yazsam diye düşünüp duruyorum. Zira çok önemli bir konu ve bende çok çekiniyorum. Yanlış bir şey yazarsam diye. Çünkü böyle ciddi konularda, ciddi yazılar yazmakta pek iyi olmadığımı düşünüyorum.

Fakat bu mimin oldukça önemli olduğunu düşündüğüm için, ne yazsam diye düşünme süremi fazla uzatmadan doğaçlama bir şekilde yazıma başlamaya karar verdim.

Öncelikle beni mimleyen Berika ve Kore Fenomeni'ne çok teşekkür ediyorum. Onların yazılarını da mutlaka okuyun diyorum ve başlıyorum ..
Tasarım : Merve Canbaz