My Amazing Boyfriend / Çin

Azıcık Spoiler İçerir.

Genelde ben izlediğim dizileri bitirince yazısını yazıyordum. Böylelikle hem yazacak daha çok şeyim olur, hemde dolu dolu bir yazı olur diye düşünürdüm. Fakat bu yüzden size dizileri daha geç haber verdiğimi düşünmeye başladım. Ve artık dizileri keşfettikten hemen sonra yazmaya karar verdim. Bu şekilde size daha çok yararım olacağını düşünüyorum.
Nitekim bu dizi de güncel bir dizi. Şu an sadece 3 bölüm yayınlandı. İlk bölümü izlediğimde çok korktum ama ilerleyen bölümlerinde komik olacağını düşündüğüm için devam ettim.
Düşündüğüm gibi dizi ilk bölüm sonrası komik bir hal aldı. Komik olmasının yanı sıra dizi, daha akıcı bir hale geldi ve eğlenceli bulmaya başladım.
Başrol kız şansız ama çok eğlenceli, başrol erkek ise gizemli ama bir o kadar da korkutucuydu.
Dizinin işleyişine göre dizi ilerledikçe dram türünün de işleneceğini düşünüyorum. Dizinin işleyişinde karanlık bir taraf  daha var ve bu kısım aydınlandığında neler olacak merak ediyorum. Dizi de iki dikkat çeken unsur vardı.
Biricisi dizi, izleyici tarafından Man From the Stars adlı Kore dizisine benzetildi. İkincisi ise; başrol erkeğin Koreli olmasıydı.

Vaktiniz varsa ilgi çekici ve merak uyandıran bu diziyi izlemenizi tavsiye ederim.

Mayıs Yağmuru'ndan Sürpriz Kutu


Bir kaç gün önce elime sürpriz bir kutu ulaştı. Tamam itiraf ediyorum tamda sürpriz değildi aslında. Benim meraklı ruhum biraz ipucu alamazsa çatlayacağı için sürprizi biraz bozmuştu ama olsundu çünkü içindekiler tamamen sürprizdi. Sevgili Mayıs Yağmuru bir jest yapıp bana bu güzel kutuyu gönderdi..

Watsons Alışverişim #1Son zamanlarda kozmetik alışverişi için dışarı çıkmayı planlıyordum ama bir türlü fırsat olmuyordu. Sonunda bu fırsatı buldum ve kendimi mağazaya attım. Her ne kadar giderken aklımda olan şeyler yerine başka şeyler almış olsamda mutluyum.
Tıpkı kırtasiyelerde ki gibi her şeyi beğenip hepsini almak istiyorum ve sonra kucağımdaki şeylere bir bakıyorum cüzdan limitini aşmışım sonra hemen kırmızı alarm moduna geçip elimdekilerin yarısını bırakıyorum. Bu gidişimde de elimdekilere bir baktım tam parama göre almışım ama esas almayı düşündüklerim yok. Hiç birini bırakmaya gönlüm razı olmadığından onları da başka zaman alırım artık dedim.

99 Cahaya di Langit Eropa

Azıcık Spoiler İçerir.

Yine çok beğendiğim bir film ile karşınızdayım. Daha izleyeli 10-15 dakika oldu ve gerçekten  ne yazacağımı bilemiyorum. Cümle kuramıyorum. Genelde beni etkileyen bir filmi veya diziyi yazmak için ertesi günü beklerim etkinin biraz azalması için ama bu filmi izlemenizi çok istiyorum bu yüzden hemen koştum yazmaya.
Avrupa ve İslam denilince aklıma hep çifte standart gelir oradaki yerli insanaların müslümanlara bakış açısı ve orada yaşayan müslümanların yaşadığı sıkıntılar.
Film ilk başladığında da  bu konulara değineceğini sanmıştım ama Avrupa ve İslam daha farklı bir şekilde ele alınmıştı. Avrupa tarihindeki gizli İslam...
Oldukça ilginç bir konu. Bir çok sahnede tıpkı Hanum gibi bende çok şaşırdım. Avrupa tarihinde bu kadar çok yerimiz olduğunu bilmiyordum doğrusu.

Kesinlikle izlemenizi tavsiye ediyorum. Bu tür yapımların izleyenlere çok şey katacağına inanıyorum.

Fifteen Years of Waiting for Migratory Birds / Çin

Azıcık Spoiler İçerir.

Tayland, Tayvan derken artık Çin dizilerine de göz kırpmış bulunmaktayım.
İlk Kore dizileri izlemeye başladığım zamanlarda lise dizileri çok hoşuma giderdi. Sonra zamanla başka türlere yöneldim. Fakat bu dizi benim için bir geri dönüş oldu diyebilirim. Özlemişim lise dizilerini.
Dizinin çevirisi Cuma günleri geliyor ve şu ana kadar 5 bölüm yayınlandı. Bu aralar  favori dizim. Arkadaşlarıma falan sürekli bu diziden bahsediyorum. Tabi dizinin ismini soranlara resmini çekip atıyorum zira hala ezberleyemedim. Meraktan çatlıyor ve Cuma gününü iple çekiyorum. Normalde 4-5 bölümde bir diziyi çözmüş olurum ama bu dizide hala oturtamadığım bazı şeyler var yani basit bir lise dizisi değil.
Çoğunlukla geçmişte ve azıcıkta günümüzde ilerliyor dizi. Li Li ve Pei Shang Xuan'a bayıldım. Dizini her sahnesi eğlenceli.
Dil olayına da iyice alıştım artık. Kulağıma hiç tuhaf gelmiyor. Bu konuda endişe edenler olduğunu biliyorum ama insan izleye izleye alışıyor. Önemli olan dizinin güzelliği.

İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum.

PURE BEAUTY BB KREM


Aslında çok fazla makyaj yapan birisi değilim ama BB kremler kurtarıcım diyebilirim.
BB kremleri ilk keşfettiğimde evdeki bütün fondötenleri çöpe atmıştım ama bir türlü kendime uygun BB kremi bulamadım. Tam az da olsa memnun olduğum BB kremim bitmeye yakınken yeni bir ürün arayışına girmiştim. Bende bana bu konuda yardım edebileceğine inandığım kozmetik profesörüm Meri'ye danıştım. İyi ki de danıştım kendisine buradan da çok çok teşekkür ederim.
Meri bana Pure Beauty BB kremi önerdi ve ek olarak da bir Kore ürünü olduğundan bahsetti. Tabi bunu öğrenir öğrenmez inanılmaz bir beklenti içerisine girdim. Malum Koreliler bakım konusunda epey bilgililer.

ASSALAMUALAIKUM BEİJİNG

 Azıcık Spoiler İçerir.

Uzun bir süredir listemde olan fakat bir türlü izleyemediğim filmi sonunda izleyebildim. Hatta şuan açıp yeniden izleyebilirim.
Filmi çok çok sevdim. Bu kadar sevmişken de bir yazı yazmamak olmazdı. 
Aslında ben çok fazla film izlemeyi sevmiyorum çünkü bittiğinde bir şeyler yarım kalmış gibi hissediyorum. Tadı damağımda kalıyor. Bu filmde de bunu yaşadım ve bulduğum ilk fırsatta yeniden izleyeceğim.
Filmin bir kısmı Endonezya'da bir kısmı da Pekin'de (Çin) geçiyor. İsmindeki Beijing'de Pekin demekmiş. İtiraf ediyorum ben kızın adı sanıyordum. ^^
Tür olarak dram yazmasına rağmen ilk başlarda bu konuda hiç renk vermeyen gayet neşeli ilerleyen film sonlara doğru sizi birazcık ağlatabilir ama finalde insanın içinde bir umut ışığı, bir mutluluk bırakıyor diyebilirim.
Beni çok etkileyen bu filmi izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Aramak için uğraşmayın diyede izleme linkini hemen aşağıya bırakacağım. Zaten ortalama bir bölümlük dizi süresinde. Umarım izler ve beğenirsiniz.
Tasarım : Merve Canbaz